Twitter e безплатна услуга за микроблогинг, която има над 330 милиона потребители, като 33 % от тях са над 45 г., а цели 54 % го използват от мобилния си телефон[1]. По-голямо разпространение има в САЩ и беше любимата социална мрежа на Ислямска държава. В България няма голямо разпространение, но е препоръчително да се използва за оптимизация на сайтове предназначени за външна аудитория. Все пак това не е само канал за контакт с клиенти, а служи и за предаване тежест на уебсайт по фактора за социалните сигнали от алгоритъма на Google.
Twitter ви дава право да публикувате кратки NoFollow линкове. В началото бяха с големина до 140 знака, но от септември 2017 г. ги увеличиха двойно до 280 знака с което се превърнаха в система за микроблогинг. Препоръчителната честота на публикуване е два пъти на ден и задължително трябва да отговаряте на коментарите. Най-важно е да споделяте интересни неща и чужди twitty, за да не ви помислят за спамър. Първите 35-40 символа от вашия туит имат най-голямо SEO значение и именно там трябва да се разполагат ключовите думи.
Настройките по подразбиране за Twitter са публични. За разлика от Facebook, където членовете трябва да одобрят социалните връзки, всеки може да следва всеки, който е в публичния Twitter. Има и опция за Частен профил. В този случай само хората, които искате, ще могат да виждат потребителския ви профил.
За да се свържат чрез tweets и да започнат разговори или да открият обща тема, членовете могат да добавят тъй наречените – Hash тагове. Те служат за отбелязване на основните неща, чрез знака „#“ преди важната ключова дума, например, „#военна техника“. Twitter поддържа лист от туитовете, в които се запазват думите отбелязани с Hash таг. Така хората интересуващи се от тези думи ще ви открият по листа от Хаш тагове.
Ако не ви стигат броя на разрешените символи за публикуване в Twitter може да използвате скъсени с bit.ly URL адреси, но винаги когато е възможно поставяйте оригиналния, нескъсен URL за да може потребителите да виждат къде отиват. Така ще ви имат повече доверие. Ако качвате снимка също слагайте ключови думи за име на файла.
Запазвайте по-важните си туитове с линка favorite – по този начин те се записват в профила ви и ще получат по-голяма тежест. Добавете своя профил в Twitter в сайтове като WeFollow.com и ще могат да ви откриват още повече потребители.
И
тук е добре да изберете добро потребителско име с ключова дума не по-голяма от
15 символа. То ще бъде и URL на вашия профил. Най-добре е то да включва бизнеса
ви и града в който се намирате в помощ на локалното SEO. Twitter не генерира
Meta описание на връзката в резултата от търсене, но там визуализира служебен
текст с включени вашето потребителското име и началото на информацията,
въведена в секция „За нас“, затова внимавайте какво ще напишете там.
[1] https://venturebeat.com/2019/04/23/twitter-beats-expectations-with-revenue-of-787-million-as-monthly-users-rise-to-330-million/ [прегледан 22.06.2019]