36. Употреба на сателитни сайтове

За да постигнете добро класиране трябва да захранвате сайта си с редовни линкове, а какво по-добро от това те да са под ваш кон­трол. За тази цел се правят т.н. сателитни сайтове, посветени на някак­ва част от информационната операция, респективно ключова дума.

За целта може да си направите на друг хостинг или на безплатните системи за блогове от рода на Blogger и WordPress независими акаунти с домейн включващ някаква ключова дума. Най-добрия вариант е домейна да бъде на кирилица. След което е добре направите линк билдинг на всеки един от сателитните сайтове в същите директории и места, където сте качвали и основния си сайт.

За сателитните сайтове важат същите правила за оптимизация, както на всеки друг сайт!

Те трябва да имат качествено, уникално съдържание, а не само банери и линкове. Пишете статиите по същия начин с полезно съдържание и ги публикувайте в социалните мрежи.

Най-добре е да си отглеждате няколко свързани сателитни сайта, които взаимно се подкрепят и израстват. При това положение внимавайте връзките между тях да не са реципрочни, за да не ви накаже Google. Напри­мер, ако имате три сайта, третият трябва да води към първия и втория, вторият – само към първия, а първият – към никой от останалите два. Така ще избегнете т.н. крослинкинг.

Фиг.42. Линкване на сателитни сайтове към основния

Друг вариант е да поставяте линковете по важност, от по-маловаж­ния към по-важния сайт. Има техника за линк бил­динг наречена LinkWhell с която се прави следното: линк от сайт 1 към сайт 2 и към основния ви сайт, линк от сайт 2 към сайт 3 и към основния ви сайт и т.н.

Фиг.43. Линкване на сателитни  сайтове (Вариант)

Сателитните сайтове са задължителен атрибут при оптимизацията, но трябва много да се внимава с тяхната употреба, защото както могат да ви помогнат, така и може да ви накажат заради тях.

Leave a Comment